MEDARBETARE

Robert Andersson

Försäljning / Teknisk Support Glastak, Polykarbonatsystem

042 – 26 85 52

robert@scanlight.se

Christina Hultberg

Marknadsföring / Teknisk Support takfönster och kupoler

042 – 26 85 57

christina@scanlight.se

Anna Andersson

Administration / Teknisk support takfönster och kupoler

042 – 26 85 56

anna@scanlight.se

Erik Wüeggertz

Projektledning

042-26 85 55

erik@scanlight.se

Joakim Östergren

Montageledning

042-26 85 54

joakim@scanlight.se

Jan Andersson

Affärsutveckling

042-26 85 51

jan@scanlight.se

Vi är ett familjeföretag i andra generationen med Robert Andersson i spetsen, som verkar för arkitektdesignade dagsljusmiljöer inom offentlig och privat byggnation.

Med ett väl sammansvetsat team finns kompetensen och energin som krävs för att vara en partner från arkitektskiss och design till konstruktion, projektledning och utförande.

Vi tror på det personliga mötet och jobbar tätt ihop med arkitekten, utvecklar och anpassar lösningar efter önskemål. Med vår tekniska kunskap och långa erfarenhet har vi förmågan att identifiera möjligheter och realisera dem.

KONTAKTUPPGIFTER

Besöks- och faktureringsadress:

Scanlight System AB
Kustgatan 64C
SE- 252 70 RÅÅ

Växel: +46 (0)42 – 26 85 50

E-mail: info@scanlight.se

Bankgiro 739-7508

Org.nr 556289-0276

VAT-nr: SE556289027601